Meraklı Tosbaa - Öğrenme Yolcusu

Hakkımda

19 Mart 1993'de Bursa'da doğdum. İlkokul ve liseyi Bursa’da okudum. Sonrasında Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nü bitirdim. Ardından Tarım Ekonomisi Bölümü'nde çift anadal yaptım. Şimdi ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum.

Nasıl biriyim?

Öncelikle mutlu olmak için bir neden arayan insanlardan değilim. Yaşadığım her olaydan mutlu olabilecek bir şeyler çıkarabilirim. Bu tamamen içimden gelen bir mutluluk dürtüsü. Yani olumsuz bir durumla karşılaştığımda “benim mutlu olmam gerekiyor, hemen mutlu olacak bir şeyler düşünmeliyim!” gibi işlemiyor bendeki bu mutlu olma mekanizması.. Yaşanan olayın bir şekilde mutlu olabilecek tarafını algım ya da beynim seçiveriyor. Bana göre insanın mutsuz olmasını gerektirecek bir nedeni yoksa, o insan mutlu olmalıdır zaten. Mutlu olabilmek için ayrıca bir sebep aramasına gerek yoktur…

Toplu taşıma uzmanı

Toplu taşıma araçlarında boş koltuk bulma, metro – tramvay kapılarını denk getirebilme vb. gibi  toplu taşıma üzerine geliştirdiğim birçok taktiğim vardır. Bu taktikler ışığında kendime “toplu taşıma uzmanı” diyebilirim. “İş çıkışı metrobüse nasıl binebilirim?”, “Vay efendim tramvaylar çok dolu oluyor, nasıl yer bulabilirim?” gibi sorularınızı bana ulaştırırsanız size seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Ve bunca bilgi birikimin neticesinde, iddia ediyorum ki metrobüsteki o kimsenin göremediği boşluk hakikaten gerçek. Hatta konuyu daha ileri götürüp bu konuyu en çok merak eden 2 takipçime metrobüsteki boşlukları anlatmayı düşünüyorum ;) Sorunlarınızı "toplu taşıma uzmanına" anlatın! Bekliyorum…

Müzik

Müzik dinlemeyi severim.. Ama galiba ben şarkı değil, sadece “müzik” dinliyorum :) Bir şarkı dinlerken şarkının sözlerinden çok melodisine odaklanıyorum.. Dinlediğim şarkıya eşlik etmeye çalışınca ortalık karışıyor, şarkının sözlerini baştan yazıyorum ve ortaya anlamsız, yeni bir şarkı çıkıyor :) Bu konuyla ilgili; günümüz şarkı sözlerinin anlamsız oluşu ve dolayısıyla da şarkıları dinlerken  “zaten bir şey anlatmıyor!” düşüncesiyle sözlerine pek dikkat etmemem gibi bir bahane oluşturdum kafamda.. Şarkı söylerken (ya da söylemeye çalışırken) her şaşırdığımda bu bahaneyi öne sürerim.. Ancak, düşünüyorum da.. Belki de teorim doğrudur, kim bilir? Belki ben normalimdir.. Belki tüm suç günümüz pop şarkıcılarınındır..


Nereden çıktı bu blog hikayesi?

Yazmak lise hayatım boyunca heves ettiğim, bir şekilde yapmaya çalıştığım bir istekti. Yazma uğraşılarımın ilk dönemleri hakikaten “benden blog yazarı olmaz!” gibi bir önyargıyla sonuçlanmıştı. Ancak yazma isteğim o kadar kuvvetliydi ki bu önyargıyı yıktı ve beni tekrar yazıya itti. Bir süre debelendikten sonra yazı becerisinin, üzerine düşülerek geliştirilebilecek bir yetenek olduğunu kavradım. 2010 yılında başladığım bu blog hikayesinde wordpress ve tumblr’da birkaç yıl yazı yazdıktan sonra, yazılarla birlikte 2012 yılında blogger dünyasına adım attım.

Burada edebiyat, sinema, müzik, seyahat, bilim, beslenme - sağlık, güncel ve kişisel konular hakkında sizlerle bir şeyler paylaşmaya çalışıyorum. Ben yazı yazarken çok eğleniyorum.. Umarım siz de okurken eğleniyorsunuzdur :)

Yeni Yazıları Kaçırma!

E-posta Aboneliği