Meraklı Tosbaa - Öğrenme Yolcusu

Maç Sonuçlarını Takip Etmenin Daha Kolay Bir Yolu Var Mı?

25 Ocak 2017 Çarşamba Meraklı Tosbaa 0 Yorum

Maç Sonuçlarını Takip Etmenin Daha Kolay Bir Yolu Var Mı?
Spor insanı zinde tutan, sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayan önemli etkinliklerden biridir. Sporun geçmişine baktığımızda daha çok gençleri savaşa hazırlamak için yapıldığı ve dolayısıyla savaş eğitimlerinin başladığı zamanlardan bu yana var olduğu söylenebilir. Mağara çizimlerinden edinilen bilgilere göre tarih öncesi dönemlerde koşu, güreş ve yüzme gibi sporların yapıldığı tahmin edilmektedir. Eski Roma’da yapılan gladyatör müsakaları da günümüzde filmlere ve dizilere konu olan zamanın sporlarındandır. Ortaçağ’a gelindiğinde daha çok asiller tarafından yapılan spor etkinliği ata binmek, kılıç kullanmak ve avlanmak gibi sporlara dönüşmüştür. Spor günümüzdeki haline ancak 19. yüzyılda ulaşmıştır. 1863’de İngiltere’de futbolun ortaya çıkması, 1880’de atletizm kulüplerinin kurulmasıyla spor modern anlayışa kavuşmuştur.

Spor çeşitleri
Spor meraklıları eski tarihlerde karşılaşmalarını ancak izleyerek ya da ertesi günkü gazetelerden  takip edebilmekteydi. Sonrasında radyonun icadı ve yayılmasıyla spor maçları canlı olarak dinleyicilere ulaşabildi. İlerleyen tarihlerde ise televizyonun yaygın hale gelmesi ve günümüzde yayınların yüksek kaliteli olarak izleyicilere ulaşabilmesi spor maçlarını takip etme zevkini doruğa çıkarmıştır.


Spor maçlarını takip etmenin insana verdiği hazzın yanında spor meraklılarının karşılaştığı bazı zorluklar da vardır. Özellikle türk televizyonlarında yayınlanmayan spor maçlarının takip edilmesi oldukça zordur. Bununla birlikte birden fazla spor dalının takip edilmesi durumunda maçların takip edilmesi işin içinden çıkılmaz bir hale gelmektedir. Tek spor dalında bile çok sayıda ligin, kupanın ve organizasyonların olduğu düşünülürse birden fazla sporun takip edilmesi imkansız hale gelmektedir.

lol espor
Yakın tarihte karşılaşmaları takip etmek için kanal kanal dolaştığımı, spor haberlerini beklediğimi ya da özellikle çok fazla takip edilmeyen bisiklet, hentbol, golf gibi karşılaşmaları takip etmek için yabancı internet sitelerinde gezindiğimi hatırlıyorum. Spor maçlarının takip edilmesi bu kadar zorken e-spor adı altında Counter-Strike ve League of Legends (LOL) ve benzeri bilgisayar oyunlarının turnuvalarının yapılması gibi yeni yeni spor dallarının ortaya çıkması işi daha da zorlaştırmıştır.

futbol maçı
Tüm bu zorlukları giderecek, ilgi duyduğunuz spor dallarını rahat bir şekilde takip edebileceğiniz, üstelik akıllı telefonlarınızla kolayca ulaşabileceğiniz bir uygulama var aslında. Türkiye'nin en çok takip edilen canlı skor sitelerinden biri olan canliskor2.com tarafından Flashscore Türkiye adıyla yayınlanmış olan mobil uygulaması içerisinde futboldan hokeye, basketboldan golfe tam 33 adet spor dalında maçların canlı skorlarını takip edebilir, maçları farklı kaynaklardan takip etme zorunluluğundan kurtulup tek bir mobil uygulamayla spor dünyasının nabzını tutabilirsiniz.

flashscore türkiyeFlashscore Türkiye uygulamasının benzerlerinden en önemli farklılığı maç skorlarının sadece futbol, basketboldan ibaret olmaması, bunlarn yanında tenis, hokey, voleybol, hentbol, beyzbol, golf, amerikan futbolu, at yarışı, avustralya futbolu, badminton, bandy, bisiklet, boks, çim hokeyi, dart, floorball, futsal, kış sporları, kriket, masa tenisi, nma, motor sporları, netball, pesapallo, plaj futbolu, plaj voleybolu, rugby, snooker, su topu ve son zamanlarda ilgi odağı haline gelen e-spor (Counter Strike, Legue of Legends) kategorilerinde toplamda 33 spor dalındaki maç sonuçlarının canlı olarak takip edilebilmesidir.

Uygulama ayrıca takım ve oyuncu profillerini, geçmiş maçları ve fikstürleri incelemenize, futbol maçlarının ayrıntılı istatistiklerine (görsel şekilde maç kadrosu, gol atan oyuncular, kartlar vs.), önemli liglerdeki futbol karşılaşmalarının canlı anlatımlarına ulaşabilmenize, karşılaşmaları sosyal medyada tek tıkla paylaşabilmenize olanak tanımakta ve ayrıca herhangi bir futbol takımını ve karşılaşmaları favorilerinize ekleyerek takımınızın oynadığı maçlarla ilgili bildirimler alabilmenize olanak tanımaktadır.

Uygulamanın gayet şık bir görünümü var;

Oynanan Maçlar     Canlı Maç Sonuçları      Futbol Maç SonucuCanlı Skor      Canlı Maç Sonucu

Flashscore Türkiye uygulamasını android, iOS (Apple) ve diğer platformlarda kullanabiliyorsunuz. Uygulamanın android versiyonuna ulaşmak için buraya, iOS (Apple) versiyonuna ulaşmak için buraya, diğer mobil çözümler ve uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklamanız yeterli…

Bol sporlu günler dilerim..İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 yorum

Yeni Yazıları Kaçırma!

E-posta Aboneliği